Filmid

„Mäng” (2023)
Janika Sillamaa samanimelise muusikali järgi.

„Mäng“ on lugu tänapäeva koolilastest, kel on kõigil üks ühine kirg – arvutimängud. Ühel heal päeval hakkavad lapsed kaduma.
Kui teismeline häkker Mari taipab, et kadumised on seotud salapärase arvutimänguga, otsustab ta oma oskused proovile panna, ning salapärase virtuaalse Siili abiga neile päästeoperatsioon korraldada.
Keset druiide, rüütleid ja muid kuningas Arturi-aegseid muinasaja tegelasi hakkavad ühtäkki oma elu elama ka Siil, Rukkilill, Koidula ja teised eestlastele tuttavad tegelased.
Palju segadust, muusikat Keldipungist Kaerajaanini ning õnnelik lõpp.

Kinolinal näitleb 38 Kaunite Kooli õpilast, lisaks mõned sõbrad ja fännid. Täiskasvanute rollides õpetajad Katre Jaani, Hille Savi, Kaari Sillamaa ja vilistlased Kertu Raja ja Fatme Helge Leevald, kes tänaseks on juba Endla teatri näitleja.
Episoodides lõi kaasa peaaegu kogu filmi tehniline meeskond.
Peaosades – Laura Pärtelpoeg, Katrin Sirak, Kalli Karmel Jaani ja Grant Partasjuk

Stsenarist ja helilooja – Janika Sillamaa
Režissöör-lavastaja – Hille Savi
Koreograaf – Johanna-Elise Kabel
Kunstnik – Mari-Ann Mardo
Kostüümid – Janika Sillamaa
Võttegrupp: Virko Veskoja, Mats Kangur, Shehryar Khan, Marian Perkmann,
Marcus Jõeorg, Andre Luurmann jt
Võtted toimusid Pärnus ja Murastes.

 

„Puujala ja Ükssilma sõda” (2022)
Kaunite koolis esmane juhtum, kus samast materjalist vändatakse uus film. Eelmine sai linale 2003 „Aaroni saare” nime all, kusjuures tookordne film koosnes lausa kahest loost – esimene pool oli samane tänane naiste-meeste-vaheline sõda ja teine pool kandis nime Nõiutud saar.
Vahepeal oli pikk aeg, kus materjal osutus nii populaarseks et lastelavastusest kasvas välja täiskasvanute satiiriline lavatükk – lisaks loodud (täiskasvanulike) stseenide ja lauludega, mida lavastasid ja mängisid mitmed teatritrupid üle Eesti.
Kõigepealt käis aga Kaunite Muusikateater ise pika röövlituuri ära, laval oma Noorteteater + palju staarkülalisi: https://www.postimees.ee/1684225/silver-ukssilm-tuli-eestisse
Saaremaal tähistati selle piraadimuusikaliga Salme Viikingite leiukoha avastamist ja mereröövlite stseenid mängiti otse jõelaeval: https://www.facebook.com/watch/?v=387701477996185.
Kiviõli Muusikakool aga tegi samuti filmi „Puujala ja Ükssilma sõda”, veel esitasid seda Kohila lastevanemate teatritrupp, Pärnu Kunstide Maja noored ja Kaunite Kool isegi on mitmes suvelaagris lugu uuesti lavale toonud. Loomulikult on sellest ka raamat ilmunud, millel CD lauludega kaane vahel (kirjastus Virgo 2007)
Miks siis ikkagi on see lugu nii armastatud? Eks ikka seepärast, et see käsitleb aegumatut – meeste ja naiste suhteid ja igavest ja lahendamatut küsimust – kummad on paremad, targemad, ilusamad, osavamad, kavalamad, tugevamad jne jne – kas naised või mehed?
Samal põhjusel valmis ka see muusikaline film – autorid ikka samad – Kaari ja Janika Sillamaa.
Võttegrupp: režissöör-lavastaja (debüüt) ja võitluskoreograaf Andrus Muuga, stsenarist, kostüümikunstnik ja muusikajuht Janika Sillamaa, koreograaf Mark Oja, operaator Virko Veskoja, valgusmees Mats Kangur, helimees Franck Reisner, grimmikunstnik Katre Jaani, võttepaikade meister Andre Luurmann @ Co. Nimiosaliste paari etendasid Kertu Kangro ja Anders Patrick Takkis. Võtted toimusid Saaremaa võrratus looduses Tiirimetsa külas.

„Kolikambri müsteerium” (2021) – Kaunite juubelfilm – 30!
Kaari Sillamaa samanimelise räppmuusikali järgi. Režissöör-lavastaja Katre Jaani.
Ühes linnaäärses puumajas on üks tuba, kuhu keegi minna ei tohi, sest see olla uurimise all. Neljast lapsest sõpruskond, kes uudishimust pööningule roninud ja sealt läbi põrandaprao keelatud tuppa piilunud, pillavad oma Barbie-nuku kolikambrisse. Kuidas nüüd Barbie kätte saada ja mis siis ikkagi on seal kolikambris? Peategelaste nelikut etendasid Katrin, Marika ja Roomet Sirak ning Heti Stella Kisel. Kaasa mängisid ka õpetaja Mark Oja ja lavastaja Katre ise.
Võtted toimusid Haapsalus – Viigi Koolis, SEE-teatris ja nende hoovides ja ümbruses.
Filmigrupp:  Katre Jaani, Virko Veskoja, Mats Kangur, Andrus Muuga, Franck Reisner, Marcus Jõeorg, Anders Patrick Takkis jt. Produtsent Kaari Sillamaa. Tootja MTÜ Kaunite Kool. Turustab Kirjastus Virgo OÜ.

„Torm” (2020)
Fantaasiafilm William Shakespeare´i ainetel.
Stsenarist, helilooja ja režissöör-lavastaja Janika Sillamaa. Kunstnik Doris Vahtra. Koreograaf Kaarel Orumägi.
On TORM, on saladuslik muinasjutuline saar, kuhu satuvad pääsenud hukkunud laevalt.
Saare isehakanud valitseja on maag Pera, kes elab vanas majakas koos oma noorema õe Miraga, kellega koos ta aastaid tagasi saarele sattus. Tormis hukkunud laeva pardal reisib Pera ja Mira õde Tonja oma seltskonnaga ning sealt hakkavad sündmused hargnema. Pearollidel Laura Marleen Pihl, Eliis Rebane ja Pille-Triin Trumm.
Võtted toimusid maalilisel Vormsi saarel ja Tallinna lahel.
Filmigrupp:  Janika Sillamaa, Virko Veskoja, Mats Kangur, Andrus Muuga, Franck Reisner, Kauro Tafitšuk, Eva-maris Küngas jt. Kaunite Kooli film nr 29

„Lumeeit“ (2019)
Muusikaline muinasjutt-film vanade Saksa müütide ja vendade Grimmide loo ainetel. Stsenaarium ja muusika – Janika Sillamaa
Hille Savi režissööridebüüt! Tantsud Kertu Raja, repetiitor Eva Maris Küngas. Võttegrupp: Hille Savi, Virko Veskoja, Mats Kangur, Andrus Muuga, Gerda-Triin Hääl, Mark Oja, Triin Pirso jt. Kaunite Kooli film nr 28

„Lumeeit“ on tuntud muinasjutt Haldjate maal elavast emand Huldast, kelle patjade kloppimisest sajab inimeste maal lund. Eks ikka satub tema juurde esimesena töökas tütarlaps ja alles siis laisk tüdruk, kes oma töö eest ka vastava palga saavad – üks kullavihma ja teine pigi, mida kuulus Kukk ka kade pole külarahvale kuulutama. Näitlejateks 30 Kaunite Kooli õpilast

Muusikaline draama „Libahunt” (2018)
A. Kitzbergi draama „Libahunt” lavastati Kaunite Kooli lavale enne filmi kahel korral. Esimese lavastusgea esines trupp ka Prantsusmaal, Avignoni Rahvusvahelisel Teatrifestivalil ja Estopäevadel Riias.
Filmi suurem osa võtteid toimus 2015 aasta suvel Kurgjal Jakobsoni Talumuuseumis, viimased – talvised võtted k.a. veebruaris Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis. Lavastaja Elle Kull, režissöör Katre Jaani, operaator Virko Veskoja, heli Franck Reisner. Peategelaste kolmikut etendavad Kertu Raja – Tiina (väike Tiina – Annaliise Anvelt), Janely Uint – Mari (väike Mari – Maria Paavel) ja Tauno Tagel – Margus (väike Margus – Joonas Sirel). Film valmis 2018a kevadeks ja on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks!

„Rokkivad detektiivid” (2018)
Janika Sillamaa samanimelise muusikali järgi nii lavale kui kinolinale toonud režissöör-lavastaja Katre Jaani. Peaoperaator Virko Veskoja. Ülejäänud võttegrupp: Mats Kangur, Franck Reisner, Mark Oja jt.

Kui ühes tavalises muusikakoolis, kus õpivad-õpetavad tavalised õpilased-õpetajad ja isegi koristajamutt õiendab kõigiga täiesti tavalisel moel – hakkavad toimuma ebatavalised asjad, muutub korraga kõik tavaline ebatavaliseks. Nii juhtubki – et kui pilliruumist hakkavad kaduma pillid, algul väiksemad ja tähtsusetumad, siis juba suuremad ja kallimad, otsustavad lapsed hakata ise asja uurima.
Võtted toimusid k.a. juulis Koerus, maalilises Aruküla mõisas, näitlejateks 38 Kaunite-kooli õpilast, lisaks mõned õed-vennad ja sõbrad-tuttavad.

„Teekond tundmatusse” (2017) – Kaunite juubelfilm – 25!
Tantsufilm – koreograaf Kertu Raja filmidebüüt.
Peaoperaator Aivo Rannik
Lugu Karenist, kes ratastooli aheldatuna peab teiste noorte tegemisi kõrvalt vaatama. Ühel päeval kohtuvad Karen ja tema sõbratar Mia linnas Mustlasmoori, kes äratab tüdrukutes soovi haiguse vastu võitlusse asuda. Karen satub müstilisse maailma, kus värvid, mis varemalt olid lihtsalt värvid – hakkavad talle tema „Tundmatul teekonnal“ mõju avaldama – iga värv erinevalt: valge = lootus, punane = võitlus, must = masendus, sinine = töö, roheline = usk! Kas Karen tõuseb lõpuks ratastoolist? 

„Pöial-Liisi” (2016)
Muusikalfilm H. Chr.Anderseni loo põhjal, kuidas lille seest ilmub väike sõrmepikkune tütarlaps ja satub enneolematutesse seiklustesse.
Stsenaarium Kaari Sillamaa, muusika K. Sillamaa ja Urmas Lattikas.
Režissöör-lavastaja Katre Jaani, juhtoperaator Virko Veskoja, muusikajuht Hille Savi.
Peaosades Annaliise Anvelt (Pöial-Liisi), Joonas Segaert (prints), Eliis Rebane (ema), Doris Vahtra (nõid) jpt.
Kokku osales filmis ligi 50 Kaari Sillamaa Laste Muusikateatri õpilast.
Võtted toimusid Harju Kosel, kus võttegruppi ja noori näitlejaid aitasid paljud kohalikud elanikud, kel lapsepõlvest samuti side samase muusikaliga – oli ju Kose see koht, kust esimene „Pöial-Liisi” lavastus tuule tiibadesse sai.

“Ettevaatust – tulnukate küla!” (2015)
“Lumekuninganna” (2015)
“Printsess Okasroosike” (2014)
“Rapuntsel” (2014)

“Suurte tunnete suvi” (2013)
“Verelegend” (2012)
“Läbitantsitud tallad” (2012)

“Valed abielud” (2012)

“12 kuud” (2011)
“Tuhkatriinu“ (2010)
“Alice Imedemaal” (2009)
“Kerjuste ooper” (2008)
“Karukihv” (2008)

“Merineitsi” (2007)
“Elavad Hinged Surnute Maal” (2006)
“Keisri uued rõivad” (2006)
“Tütarlaste kooli juhtum” (2005)
“Vahva rätsep” (2005)
“Aaroni saar” (2003)
“Ühe armastuse lugu” (2002)
“Müllersonide ainus sugulane” (2001)
“Okasroosike” (2000)
“Üks kõigi ja kõik ühe eest” (1999)

Comments are closed.