Okasroosike

Muusikaline muinasjutufilm vendade Grimmide järgi.

2000

Kui kuningapaarile ennustatakse, et nende tütart Okasroosikest ähvardab oht värtna terava otsa läbi torgatud saada – annab kuningas käsu, kõik vokid ja värtnad, mis kuningriigis on – ära põletada. Nii ka tehti! Edasi juhtus aga see, et enam ei kedratud lõnga ega kootud uut kangast, nii ei saadud ka uusi riideid õmmelda, mistõttu aastate möödudes hakkas kogu kuningriik käima aina kulunumates kehakatetes, mida aina paigati ja pesti ja vastupidi. Rahva hulgas tõusis mäss ja kuningapaar oli sunnitud sõitma välismaale uute kangaste järele. Okasroosike oli aga vahepeal suureks kasvanud ja otsustas omal käel suurt lossiaeda tundma õppida.

“Okasroosikese” võtted toimusid Tallinnas Glehni Lossi ümbruses, vanalinnas, Hirve pargis ja mitmes koduaias.
Muusika on lisaks Kaari Sillamaa lauludele osaliselt pärit ka Joe Glasmani sulest, millega oli illustreeritud Inglise-Iisraeli lastefilm.
Stsenaarium Kaari Sillamaa ja Meelis Muhu, koreograaf Iren Voites, muusikajuht Janika Sillamaa, kunstnik Helge Uuetoa. Režissöör Meelis Muhu.
Võttegrupp: Meelis Muhu, Erik Norkroos, Kersti Miilen jt.

Nimiosas Hille Savi, suuremates rollides veel Mari Kormašov, Kristofer Viilmann, Kadri-Riin Lillak, Meeli Hein, Otto Link jt.

Filmi näidati ka TV 3-s

Comments are closed.