Etnorokkmuusikal “Salme” jõuab lavale

_MG_2463-webEtnorokkmuusikal “Salme” muusika- ja lavastusproovid on käinud intensiivselt kooli algusest alates, kus kohe esimestel tundidel pandi paika rollid ja lavastuse üldplaan. Lavastaja Gerda Lukkonen, helilooja ja muusikajuht Kaarel Orumägi ning koreograaf Kertu Raja olid üksmeelselt nõus peategelaste kolmiku osas, kus Salmeks nimetati Rebecca Tamm, Lindaks Anette Pärn ja Orjatüdrukuks Britt-Kathleen Mere.

Kuna Kaarli loodud muusika nõuab üksjagu suuri vokaalseid võimeid, on ka teised rollid väga hoolsalt valitud ja etendusest tõotab tulla suurepäraste laulude ja esituste paraad. Aga mitte ainult. Esimene lavaproov näitas, kui hästi on võimalik panna kõnelema ka need stseenid, kus tegelikult kõnet ega laulu polegi – aga on rõõm, pettumus, viha, kättemaks, armastus, kurbus – seda nii tantsudes kui näitlemises ja nende koosmõjus lavapildi ja kostüümiga.

Kunstnik Riina Vanhanen, kes oma suured kogemused on noortele tegijatele toetuseks alla pannud, pole kiitusega kitsi, sest peale juhendajate kolmiku ja näitlejate on ka muud lavatagused jõud suures osas noored ise – nii rekvisiitorid, riietajad, lavaseadjad ja muud.

Etnorokkmuusikal “Salme” esietendub Salme 50 juubelinädala avapäeval 16.novembril kell 19.00 Salme Kultuurikeskuse suures saalis.

Comments are closed.