Merlin Porkma

Merlin Porkma

Merlin Porkma

Viiuliõpetaja

Merlin Porkma alustas oma muusikaõpinguid Lasteekraani Muusikastuudios, kus laulis järjest 13 aastat, selle kõrval jõudis ta mõnda aega käia laulmas ka siin Kaunite Kunstide Koolis.

Lisaks laulmisele asus Merlin 7-aastaselt Tallinna Muusikakoolis õppima viiulit ja jätkas viiuliõpinguid ka  G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis.
Tänaseks on Merlin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia instrumentaalpedagoogika eriala tudeng, omandades vahepeal Tallinna Ülikoolis bakalaureusekraadi kultuuriteaduse erialal.

Merlin on viiulipedagoogina töötanud Westholmi Muusikakoolis ja Paide Muusikakoolis. Aga ta ei oma õpetamise praktikat kitsalt vaid viiulierialal vaid ka muusika- ja lauluõpetajana, kuna korraldab regulaarselt suviti  kaunite kunstide lastelaagrit koos meile juba tuttava tantsuõpetaja Siiri Pappeliga.

Viiuliga on Merlin saanud end täiendada Soomes, Kokkolas ning erinevatel meistrikursustel Eestis. Klassikalise muusika kõrvalt on kokku puutunud nii pop- kui jazzmuusikaga, eesti rahvamuusikaga ning tangoga.

Keskkooli ajal osales Merlin teatriringis ning laulis ka peaosa Urmas Lattikase muusikalis „Tähtede poole“.

Sünnipäev 12. september

Comments are closed.