Marge Tuisk

Marge Tuisk

Marge Tuisk

Mudilasteatri käelise tegevuse ja kunstiõpetaja.

Marge nö „leivanumbriks“ on juba üle 10 aasta omavalmistatud ehted pärlitest – kaunimustrilised kaelakeed ja käevõrud, mida ta punub, koob ja heegeldab.

Koob ta veel muidki asju – näiteks rahvariidevöösid, millede tellimused tulevad Margele Eesti Käsitööliidu kaudu.

Õpetamise ja juhendamise kogemused sai Marge Tuisk Toimetulekukoolis, kus ta töötas 4 aastat.

Alates lapse sünnist sai Margest harrastusfotograaf, mida on ta kõige muu kõrval praktiseerinud ka Kaunite-koolis, kus teda võib nimetada lausa ametlikuks ürituste ja etenduste piltnikuks. Ka on mitmed viimased kirjastus Virgo poolt väljaantud muusikaraamatud illustreeritud Marge tehtud fotodega („Printsess hernel“, „Inetu Pardipoeg“ jt).

Kuigi Marge on koolitüdrukuna olnud aktiivselt tegev ka lauljana noortekooris ja bändis ning teinud 8 aastat peotantsu, on ta nüüd, täiskasvanuna jäänud teatritegemiste juurde pigem lavataguseks jõuks, kus on vaja olnud soenguid seada ja punuda, lava valmis panna või lastepäraseid rekvisiite valmistada, mida ta suuresti teeb koos lastega (mudilasteatri lavastused „Kakuke“, „Punamütsike“ jt).

Oma kodukohas Türil on Marge seotud igasuvise Üle-Eestilise Noorte Muusikaliteatri etendustega, kus ta on korraldaja ja/või administraator („Lumivalgeke“).

Kaunite-kooli mudilastele õpetab Marge joonistamist, maalimist, voltimist, ka pärlitest punumist ja vahel tähtede kirjutamist. Tundides tehtud tööd ilutsevad alati Mudilaste klassi seinal näitusena, kuni iga väike kunstnik need koju soovib viia.

Margel on tütar Marianna, kes käib Kaunite-kooli Laste Muusikateatri nooremas rühmas.

Sünnipäev 12. august

Comments are closed.