Janika Sillamaa

Foto: Laura Strandberg

Noorte Muusikateatri looja, lavastaja ja muusikajuht.

On lõpetanud G. Otsa Muusikakooli jazz-poplaulu erialal (õp. Jaak Joala ja Kare Kauks) ja õppinud EMA Kõrgemas Lavakunstikoolis lavastamist.

Tegutsenud sooloartistina, ning olnud laulja rokkgruppides „The Names“ ja „Famagusta“
Ilmunud on 2 albumit: „Lootus“ (1993 produtsent Jaak Joala) ja „Täiskohaga naine“. 2013 (kirjutanud ja produtseerinud ise). Ning üle 20 singli albumite vahel, mis üllitatud eraldi või erinevatel eesti muusika kogumikel. Janika loomingust on ilmunud noodiraamat „Oma loodud, oma lauldud – Janika Sillamaa”, kus on sees kõik 12 laulu tema viimaselt CD-lt ja lisaks veel 8 valitud laulu lavastustest ja filmidest, mida Janika ise armastab kontsertidel esitada.

Laulja ja näitlejana on Janika osalenud mitmetes muusikalilavastustes, sh „Jesus Christ Superstar” (Maarja-Magdalena), „Miss Saigon”(Ellen), „Aida”(Aida), „Rent”(Joanne), „West Side Story”(Anita), „Cats” (Bombalurina), „Chess”(Svetlana),  „Jane Eyre“(Hull Bertha), „Ooperifantoom“(Madam Giry), „Dèsirée”(keisrinna Josephine) jt.

Olulisemaks suurteoseks on koostöös Famagustaga kolme-vaatuseline rokk-ooper „Faust“ (2011)
Veel on Janika kirjutanud muusika muinasjuttudele „Lumivalgeke“ ja „Punamütsike“ ning nii libreto kui muusika muinasjutule „Lumeeit“, laste krimilugudele „Rokkivad detektiivid” ja „Mäng” ning etnorokkmuusikalile „Kullaketrajad” (Fr. R. Kreutzwaldi järgi) , lavastanud muusikalid „Kolm musketäri”, „Ühe armastuse lugu“, „Saladin ja Lõvisüda“ ning „Mowgli“, kirjutanud ise ja ka lavastanud sotsiaaldraama „Prügimäe Printsess“, vampiirmuusikali „Verelegend“ ja muusikali „Lumekuninganna” ning teinud kostüümikujundusi („Ühe armastuse lugu“, „Verelegend“, „Faust“, „Alice Imedemaal“) ja lavakujundusi („12 kuud“, „Valed abielud“). Kaks oma muusikali on Janika teinud ka filmideks – „Verelegend” ja „Lumekuninganna” ning lisaks olnud stsenarist ja režissöör Shakespeare´i ainetel valminud fantaasiafilmile „Torm”.

Janikal on 8a tütar Alma.

Sünnipäev 23. juuni.

Comments are closed.