Andrus Muuga

Lavavõitluse treener ja Noorte Muusikateatri liikumise õpetaja.

Andrus Muuga on nagu mitmed teisedki Kaunite Kunstide Kooli õpetajad, selle kooli vilistlane. Ta tuli Laste Muusikateatrisse 11 aastaselt ja sealt edasi tulid juba Noorte Muusikateater, Üliõpilasteater ja Vilistlasteater.

Andrus on lõpetanud Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi ja hetkel õpib Tallinna Ülikoolis Reklaami- ja Imagoloogia erialal. Lavavõitluse vastu tekkis tal huvi juba aastaid tagasi ning nii võttis ta aasta-aastalt osa lavavõitluse treeninglaagritest – algul Eestimaal, edasi juba kaugemal. Tänaseks on Andrusel The Nordic Stage Figt Society diplom, mille teenis välja Rootsi Linköpingi Rahvusvahelises Lavavõitlejate laagris.

Kaunite Kunstide Kooli Muusikateatris on Andrus mänginud erinevaid rolle muusikalides: Tiiger Sherkaan („Mowgli”), Dracula („Verelegend”), Prints („Lumivalgeke“), Hugo („Valed abielud”), prints William („Merineitsi“), aednik Agu („Kullakerajad“) jt ning draamatükkides: Zola ja Picasso („Impressionistid”) ja Maag Radžapur („Kahe maailma hotell“)
Andrus on lavastanud võitlus- ja kaklussteenid muusikalidele „Merineitsi“, „Faust“, „Verelegend“, „Kullaketrajad“, “Kolm musketäri” (oli sellel ka kaaslavastaja) ning „Puujala ja Ükssilma sõda“, millest lähiajal valmiv film on tema režissööri debüüt.

Lisaks noorte õpetamisele on Andrus Muuga Kaunite koolis nii heli- kui valgustehnik ja -kunstnik, videomeister ja ka lavakunstnik (muusikalid „Merineitsi“, „Lumekuninganna“, „Puujala ja Ükssilma sõda“). Kooli toodetud filmides on ta vahel valgustaja, vahel helimees, ka droonioperaator jne ning on filmide juures ka osav eriefektide meister.

Oma igapäevaelus kuulub Andrus Muuga mitmete teleseriaalide võttemeeskonda („Pilvede all“, „Salmonid“ jt) ning teeb kaasa bändis Sunlight, kus ta on helimees.

Andrusel on poeg Adrian, kes on ka Kaunite Kooli õpilane.

Sünnipäev on 15. oktoobril.

Comments are closed.